منظور از سئو محلی چیست؟

هنگامی که شما در اینترنت موضوعی را جستجو می کنید، نتایج بر اساس محلی که در آن قرار دارید می تواند کمی متفاوت باشد.

مثلا وقتی شما در کرج رستوران نزدیک من را جستجو کنید، نتایج متفاوتی را نسبت به فردی که در تهران این عبارت را جستجو می کند ، مشاهده می کنید. این در مورد شرکتها و یا سایر موضوعات نیز صادق است.

چطور سایت خود را برای سئو محلی بهینه کنیم؟

یکی از روش هایی که برای معرفی محل کسب و کار خود به گوگل می توانید استفاده کنید، ثبت برندتان در گوگل مپ است. متاسفانه در ایران به دلیل موضوعات تحریم امکان ثبت کسب و کارتان در گوگل بیزینس را نخواهید داشت. اما ثبت در گوگل مپ هم برای شما نتایج مثبتی دارد.

کسب رتبه روی کلمات کلیدی پر رقیب سخت و زمان بر است، اما سئو محلی همان کلمات هم کسب رتبه روی آنها را آسان تر می کند و هم مخاطب هدف بیشتری وارد سایت شما می شوند.

اما به این نکته توجه کنید که باید اصول سئو را رعایت کنید تا بتوانید روی لوکال سئو رتبه بدست آورید. مثل تحقیق کلمات کلیدی و تولید محتوای متناسب با آن، لینک سازی داخلی و خارجی درست و اصولی، ریسپانسیو بودن و نمایش مناسب در تمامی ابعاد.

تولید محتوا بر اساس مکانی که قرار دارید نیز به شما کمک می کند تا در جستجوی محلی نمایش داده شوید. مثلا تولید محتوا در مورد فروش ظرف مسی در اصفهان برای نمایش به کاربرانی که به دنبال خرید ظرف  مسی در اصفهان هستند.

نکته دیگری که در سئو محلی باید به آن توجه کنید بهینه سازی عنوان و متاتگ ها بر اساس محل مورد نظرتان است.

استفاده از اسکما برای سئو محلی local SEO

اسکما زبان نشانه گذاری است که به سئو سایت شما کمک می کند. زیرا با کمک اسکما ربات های گوگل بهتر محتوای سایت شما را درک می کنند.

با افزودن کد های مخصوص اسکما می توانید شهر، منطقه ، آدرس و شماره تلفن کسب و کارتان را معرفی کنید.

دریافت لینک از سایتهای محلی

یکی دیگر از مواردی که در سئو محلی تاثیر مثبت می گذارد ، دریافت لینک از سایتهای معتبر محلی است.مثل دایرکتوری های محلی که کسب و کارهای هر شهر را معرفی می کنند.

اگر کسب و کار شما در سئو محلی تائید شود، هنگام جستجوی کاربران در نقشه محلی گوگل که در نتایج نمایش داده می شود،  دیده می شوید.

سئو محلی - گوگل مپ
The last comment and 4 other comment(s) need to be approved.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.