نکات ایجاد لینک داخلی

لینک داخلی چیست؟

منظور از لینک داخلی، لینک هایی است که از سایت خود، به صفحات دیگر سایتتان می دهید.توجه کنید که این لینک ها با لینک درون صفحه فرق دارند. اگر شما از یک بخشی از متن، به بخش دیگری از همان متن لینک دهید، لینک داخلی به حساب نمی آید.منظور از لینک داخلی، لینک به صفحه دیگری از سایت است.

تاثیر لینک داخلی بر روی سئو سایت

اگر به درستی لینک داخلی بسازید، تاثیر مثبت زیادی روی سئو سایت شما خواهد داشت که در ادامه به آن می پردازیم. یکی از عواملی که به موتور جستجو کمک می کند تا محتوای یک صفحه از سایت را تشخیص دهد، انکر تکست هایی است که با آن به آن صفحه لینک داده می شود. منظور از انکرتکست کلمه ای است که با آن به صفحه دیگر لینک می دهید. بهترین کار این است که شما با کلمه کلیدی هر صفحه از صفحات دیگر سایت به آن لینک دهید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که ایجاد لینک داخلی نیز در افزایش اعتبار صفحه مقصد موثر است.

از طرف دیگر، شما با ایجاد لینک داخلی در سایت خود، می توانید کاربران را به صفحات مرتبط که ممکن است به آن علاقه مند باشند، منتقل کنید و زمان حضور آن ها را در سایت خود افزایش دهید که این امر نیز به نوبه خود، روی سئو سایت شما اثر مثبت دارد. نرخ پرش سایت شما هم کاهش پیدا می کند.

عوامل موثر در هنگام ساخت لینک داخلی

اعتبار صفحه ای که از آن لینک می سازید ، اهمیت دارد. هر چقدر اعتبار صفحه ی لینک دهنده بیشتر باشد، اعتبار بیشتری به صفحه مقصد منتقل می کند.

دوم اینکه جایی که لینک را قرار می دهید نیز مهم است، اگر ایجاد لینک داخلی در پاراگراف اول انجام شود، ارزش بیشتری نسبت به بخش انتهایی آن دارد.

موضوع دیگری که هنگام ساخت لینک باید به آن توجه کنید، تعداد لینک هایی است که می سازید، هر چقدر لینک بیشتری بسازید، از اعتبار آن صفحه می کاهید. عدد مشخصی برای تعداد لینک وجود ندارد. اما سعی کنید بیشتر از سه لینک در مقاله خود قرار ندهید. منظور از مقاله یک محتوا با حدود 1000 کلمه است.

نکته مهم دیگری که توجه به آن روی سئو سایت شما موثر است، این است که  تنها با یک کلمه مشخص به یک صفحه لینک ندهید، مثلا برای صفحه شکلات می توانید از کلمات فواید شکلات تلخ، شکلات، انواع شکلات و غیره هم استفاده کنید. با این کار  کلمات کلیدی مترادف آن صفحه را هم به گوکل معرفی می کنید.

از یک صفحه تنها یکبار و با یک کلمه کلیدی به یک صفحه دیگر در سایت خود لینک دهید.

یکی از روش های افزایش اعتبار صفحات کتگوری در فروشگاه ها هم، استفاده از لینک داخلی است.

بررسی لینک های داخلی سایت

هر چند وقت یکبار لینک های داخلی سایت خود را چک کنید، تا مطمئن شوید خطای 404  یا خطای دیگری ندارند.برای این کار می توانید از ابزارهای آنلاین مثل brokenlinkcheck.com استفاده کنید. صفحات خطای 404 خود را مدیریت کرده و در صورت امکان ریدایرکت کنید. همچنین مطمئن شوید که یک صفحه بدون لینک داخلی و تنها در سایت خود ندارید.

اگر به صفحه ای لینک داخلی داده اید و سپس آن را به صفحه دیگری ریدایرکت کردید، حتما لینک های داخلی نسبت داده شده به آن را اصلاح کنید و به صفحه مقصد جدید لینک دهید. این کار روی سرعت سایت شما تاثیر مثبت دارد.

اگر سایت شما وردپرسی است، افزونه interlinks manager برای شما کار لینک سازی داخلی را انجام می دهد. اما در کا پیشنهاد می کنم برای لینک سازی داخلی، این کار را بصورت دستی انجام دهید.

 

اگر علاقه مند به نحوه ایجاد لینک خارجی هم هستید، مقاله بک لینک چیست و چگونه آن را بسازیم را مطالعه نمائید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.